SPIRIT OF WOLF

2020. aasta kevadest alates on õpetaja ja Spirit of Wolf kogukonna juht šamaan Morsuk Kam (Austria) käinud Eestis, Arhailiste Traditsioonide Keskuses šamanistlikke õpetusi ja Hundivaimu traditsiooni teadmisi jagamas. Sellest ajast alates on paljud eestlased olnud tema õpilased ja Hundivaimu traditsioonide järgijad. Tasapisi on eestlaste kogukond ja huvi kasvanud, seda on näidanud ka suur huviliste hulk jube mitmendat aastat toimunud šamaanifestivalil Arhailiste Traditsioonide Keskuses.

SPIRIT OF WOLF AJALUGU

Spirit of Wolf  kogukonna asutas 2010. aastal šamaan Karagai Kam. Alguses tegutses kogukond peamiselt piirkondlikult, pühendudes abi otsivate inimeste tervendamisele. Aja jooksul leiti üha rohkem liikmeid ja tegevusvaldkond levis Abakanist/Siberist suurele osale Venemaast, sealhulgas Moskvasse ja Peterburi. 2012. aastal koos esimese välismaalasest õpilasega Morsuk Kamiga (Günther Kreuzer) on Hundivaimu traditsioon levinud üle kogu mandri Euroopa südamesse. Järgnevatel aastatel kasvas liikmete arv Venemaal ja traditsioon levis edasi. Vahepeal peeti Euroopas pidevalt Noore ja Täiskuu rituaale, et seda traditsiooni avalikkusele tutvustada ja elus hoida. Toimus vanade väekohtade taaselustamine ja loodi mõttekaaslaste võrgustik. 2019. aastal avati Austrias esimene Šamanistliki tervendamise praktika “Hundivaim” väljaspool Venemaad. 2019. aastal külastas Morsuk Kam esimest korda Eesti arhailise kultuuri festivali, sellest ajast alates on tehtud koostööd arhailise keskuse korraldajate ja ruumihoidjatega, sealhulgas Morsuk Kami õpilase Ak Arjaana Kami ja teistega, kes on samuti juba kogukonna liikmed ja hoiavad Hundivaimu traditsiooni elus. Eestis on täna mitmeid Hundvaimu traditsiooni järgi töötavaid šamaane ja tervendamispraktikuid. 

Aastal 2020 avas Morsuk Kami õpilane Izih deer Kam (Mirjam Van Donselaar) Hollandis Hundivaimu tervendamise praktika ja seal loodi piirkondlik Spirit of Wolf grupp. Ühendust tunnustati avalikult 2020 aastal Austrias. 

Aastal 2022 loobus kogukonna asutaja ja algataja Karagai Kam oma tegevusest kogukonnas ja andis rahvusvahelise kogukonnaliidri positsiooni ja ameti üle Morsuk Kam-ile.

Toimub edasine võrgustike loomine kogu maailmas ning iidse šamanismi vana pärandit säilitatakse ja viiakse ellu parima tuleviku nimel, armastades emakest maad ja kõiki tema lapsi. Aastal 2023 on liikmeid juba neljateistkümnest riigist.

2023 aasta jaanuaris Austrias, Spirit of Wolf praeguses peakontoris, andis läbi pühitsuse ja initsiatsiooni Spirit of Wolf šamaan ja juht Morsuk Kam edasi usalduse oma õpilasele Mana Ailana Kam-ile (Merle Liisa Ilves) olla Spirit of Wolf kontaktiks ja hoidjaks Eestis. Et Eestis oleks olema omakeelne paik ja koht, kus jagada infot, toetada Eestis olevaid šamanismi huvilisi ja jagada seda vana Hundivaimu traditsiooni Eestis koos meie oma põliste teadmistega.

Siin on paik kõigile, kel tunne ja side Hundivaimuga – praktikud, õpilased, šamaanid, šamanismi huvilised. See on koht, kus hoida koos sõprust ja inimlikkust, vanu traditsioone. Eesti kogukond teeb seda südamega ja hingega, hoides kõiki vanu ja autentseid traditsioone.

Sest ühise taeva all oleme kõik üks ja ühenduses loodusega.

Morsuk Kam

Rahvusvahelise kogukonna Spirit of Wolf juht

Karagai Kam

Spirit of wolf kogukonna looja ja asutaja

IIDNE TRADITSIOON

Traditsioon, mida kogukond järgib, on šamanism puhtal kujul.
See on Siberist pärit šamanismi klassikaline vorm, mida religioonid ei mõjuta. Šamaani vägi ja juhised kanduvad üle põlvkonnaliinil õpetajalt õpilasele. Praktikud teavad, kuidas töötada oma keskkonna jõududega ja oma esivanemate sugupuuga, olenemata sellest, kus te olete või millisest kultuurist te pärit olete. Loodus on ühendav element ja juur, mis võimaldab töötada samamoodi 
kogu maailmas ilma välisjõude kutsumata.

Avame 9 initsiatsioonitasandit, mis on seotud praktiku kogemusega. Kuid kõrgeimad tasandid ei ole füüsilised õpetajad, vaid elu ja vaim ise. Samuti on väga oluline ka füüsiline õpetaja. Õpetaja-õpilase suhte kaudu toimub šamaani liini jõuülekanne ja õpilane on vaimse kaitse all.
Praktikad on otsene suhtlemine pühade elementide ja animeeritud olemusega. Selle tuuma vanuseks võib öelda umbes 60 000 aastat. Kogukonnas väljendatud konkreetset Hundivaimu šamanismi traditsiooni saab vaadelda tagasi umbkaudu 500 aastat, 
Karagai Kami perekonnas, edasised tõendid on ajaloo hämarustes.

RITUAALID ÜLE MAAILMA

Loome üle planeedi võrgustiku šamaanidest ja šamaanipraktikutest, kes töötavad sarnaselt. Me korraldame rituaale kooskõlastatult iga uue ja täiskuuga, et tervendada meie keskkonda ja samal ajal panustame sellesse, et aidata halvasti koheldud Maaemal uueneda.
Aktiveerime looduses unustatud väekohad või loome uusi. Võrgustikku kuuluvad kogukonna Spirit of Wolf liikmed ja sõbrad.
Me oleme koos, olenemata kultuuri, riigi või rassi päritolust, Maa ja Taeva laste valvurid.  

Kogukonna liikmed (Austria, Eesti, Holland, Belgia) Šamaanifestivalil Eestis, 2022 juuli.

Foto: Kristel Belinets