MANA AILANA KAM

DSC_8641~3

Mana Ailana Kam

ŠAMAAN/TERVENDAJA

Spirit of Wolf Eesti kogukonna hoidja. Šamanistlikud ning põlised tervendused keha ja vaimu tasandil, must šamanism, energeetiline ravi, tseremooniad, laste õnnistamised, rituaalid, šamanismi õpetused, oraakel, väeamuletid ja vaimukodud.

IMG_6181._edit

Šamanismi ja vaimsel teel olen Mana Ailana Kam  – šamaan, ravitseja, teejuht ja sinuga kooskõndja Hundivaimu ” Spirit of Wolf” traditsiooni valgel teel. Muidu igapäevaselt Merle Liisa Ilves. Valitud vaimude ja õpetaja Morsuk Kam-i poolt, olen saanud Hundivaimu traditsiooni järgi Valge tee pühitsuse ning initsiatsioonid seda teed kõndida. Olen selle usalduse eest südamest tänulik ja suure austusega käin seda teed! See on südame tee ja see tee on mind valinud ja puudutanud.

Minu elupaik on praktiliselt metsas, kus loodus on minu jaoks väga võimas kaaslane ja ravitseja. Mida looduslähedasemalt me elame, seda terviklikumad ja tervemad me oleme. Tean, et tervis ja heaolu on miski, mida tuleb iseseisvalt üles ehitada, keegi teine seda teha ei saa.

Minu teadmiste ja kogemuste pagasisis on tarkusi ning oskusi erinevatest põlistest traditsioonidest ning raviviisidest, kuid tegelikult põhinevad kõik ühel või teisel viisil šamanismil. Jõudes teadlikult šamanismini tundsin, kuidas kogu minu vägi ja teadmised sulandusid üheks võimsaks tervikuks. Ja mis kõige tähtsam, leidsin, kui võimas tööriist on šamanism tervendamisel, väestamisel ja inimeste aitamisel.

Tänasel päeval elan suuresti looduse järgi ja looduses, praktiseerides šamanismi ja põlist loodusravi, peamiselt järgin vana Hundivaimu traditsioonilist šamanismi, meie oma põliseid traditsioone, põhjala loodusravi, saamide tarkusi. Šamanism on väga iidne, inimesele kõige loomuomasem praktika, mis on meid kandnud sama kaua kui me Maal oleme eksisteerinud. Šamanistliku maailmavaate kohaselt on inimese heaolu aluseks oma väe eest hoolitsemine. Šamanismi võib nimetada ka väe kasvatamise, kogumise ja tervendamise õpetuseks. Püüan aidata inimesel leida oma kaotatud väge, on selleks põhjuseks siis vaimse või füüsilise keha häda. Vajab keha turgutust või hoopis meel. Pean õigeks inimkehale terviklikku lähenemist, kogu keha on üks tervik ja et olla terve tuleb otsida seoseid ja kõrvalekaldeid kogu vaimsest ja füüsilisest kehast.

Raviviisid mida kasutan põhinevadki peamiselt nendel põlistel traditsioonidel ja šamanismil.

Olen šamanismi praktiseerinud pikalt ja loodusega koos elanud vast terve teadaoleva elu. Aga sügavamale läinud sellesse viimastel aastatel, elades ise täiesti metsas. Minu jaoks on šamanism elamise viis loodusega ja looduses toimuvate eluprotsessidega koos, samas rütmis. Kogu šamanistlik tegutsemine ning tajumine lähtub looduslikust eluseadusest ja elueetikast. Šamanistlik ilmavaade tõdeb, et kogu maailm on elav ja hingestatud ning omavahelise energiavõrgustikuga seotud. Elu on püha.

Šamanismi praktiseerimine annab oskused, et tegeleda inimese kõige sügavamate vajadustega, nii tumedate kui ka helgematega. Selle kaudu on võimalik tervendada kaugeleulatuvate hädade algpõhjuseid, et seeläbi taastada oma väge ja terveneda.

Kogukonnalt ja õpetajalt olen saanud usalduse jagada oma teadmisi ja oskusi šamanismi alal ka teistele, kes seda vajavad ja otsivad ehk, et pidada õpetaja ja teejuhi ametit ning hoida seda vana traditsiooni elus.

Aastast 2023 olen Hundivaimu kogukonna Eesti haru hoidja.

Kontaktid:
www.spiritofwolfestonia.ee
www.manahundikoda.ee
E-post: mana.ailanakam@gmail.com
E-post: spiritofwolfestonia@gmail.com
FB @ManaAilanaKam
Insta: @mana_ailana_kam